sk-Tak co? Je libo včeličku?

09.08.2021

Náš národ si evidentně libuje ve vzájemné nevraživosti. Poslední dobou mám neodbytný pocit, že se dalším společenským trendem vzájemné nesnášenlivosti stalo očkování. Veřejně se posuzuje, přetřásá. Stalo se součástí projevů nevůle, vůle a obávané zvůle.

Jeho zastánci se nadšeně vrhají do dlouhých front v nákupních centrech. Jeho odpůrci demonstrativně zveřejňují své statusy ve smyslu JÁ NE! Nebo naopak JÁ ANO! Je bezesporu odporné za očkování nabízet odměny. To se už, bohužel, děje. Chcete pěkné kecky? Chcete nový mobil? Pojďte na včeličku! Nic vás to nestojí. Časem možná vaše zdraví. Před ničím vás to neochrání a možná budete mít takovou reakci, že budete týden na kyslíku! Tohle se už v reklamních sloganech neuvádí.

Je opravdu směšné bít se v prsa a považovat podrobení se i revoltu za hrdinství. Vždyť je to dětinské. Dámy přece také veřejně nehlásí každou svou návštěvu gynekologa a zda se očkovaly proti rakovině děložního čípku. Pánové přece neoznamují, kdy který dostal vakcínu proti klíšťové encefalitidě, nebo tetanu. Je to každého soukromá věc.

Já jen vím, že je nemravné a morálně nepřípustné, aby byl člověk, který se dobrovolně a s nadšením nevrhne do očkovacích center, separován či jinak diskriminován společností. Je amorální odsuzovat ty, kteří se testování svého organismu dobrovolně podrobili. Stejně tak je amorální opak.

A to zásadní. Mělo by se s tím vším humbukem kolem něj přestat. Už jsme se hádali dost kolem roušek, respirátorů. Už jen samotný covid stejně jako vláda, rozdělily národ na dva nesmiřitelné národy. Čí je tohle zájem?

Vládnoucí garnitura by měla především respektovat lidská práva a nechat lidi v poklidu žít. Umožnit profesionální vedení této společnosti, nepolitizovat dobu virovou a nestavět se do role dojemně pečující matky. Zatím napáchala škody více než dost. Vaničku vždy vyleje i s dítětem.  Především proto, že nepřeje sluchu odborníkům a jejich názorům. Do svých řad dosazuje pouze pseudoodborníky, kteří se dříve či později sami zprofanují. 

Potom není divu, že se ministři zdravotnictví mění na svém postu jako na obrtlíku. Nejen kvůli tomu celá naše společnost trpí neklidem, rozkolísaností, nejistotou, frustracemi... Mám pokračovat v tomto výčtu?

Na nemoci s tímto spojené zemřelo a ještě zemře mnohem více jedinců než těch, kteří se nechali, a nebo nenechali očkovat. A to bychom měli mít na paměti především. 

MUdr Peková dozpívala 


Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti