Moje dětství na draka [tištěná]

Pro děti 6+ a dospělé

Vitacit, Pedro, hlasatelky v televizi, tranďáky i úžeh kvůli mrkváčům!

Jestlipak si ještě pamatujte na tu počeštěnou zkratku CCCP, ve které figuroval car a carevna? A jak si s takovou delikátností poradil Šárčin tatínek - kutil, umělec, sem tam nervák a topič myší?

Pobavte se nad příběhy netradiční rodiny pohledem rostoucího dítěte.


299,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy 299,00 Kč / 1 ks
Skladem
 • Nakladatel: KNIHA.JE
 • Datum vydání 2018
 • IBSN 978-80-906979-1-1
 • EAN 9788090697911
 • Jazyk čeština
 • Počet stran 136
 • Vazba Knihy - paperback
 • Rozměry 210 x 210 mm

Rozhovor o knize    

Knižní kavárna

Recenze

Knižní kavárna 

Pohádky z naší zahrádky [tištěná]

Knížka pro děti od pěti do sto pěti let, které mají rády život, dobré lidi a zvířátka. Když se to vše skloubí dohromady, nemůže vzniknout nic jiného než tento příběh. Skutečně pohádkový a pohádkově skutečný. Prostě takový, který potěší úplně všechny, kterým nejsou lhostejná slova RODINA, SOULAD, LÁSKA a POROZUMĚNÍ. S naší Dvounožkou jsme pro vás naškrábali tuto knížku. Je kouzelná. Kdo si ji přečte, už nikdy nedá na zvířátka dopustit. Vaši kocouři MIKY & ČIKY

449,00 Kč

Pohádky z naší zahrádky [Ebook]

Knížka pro děti od pěti do sto pěti let, které mají rády život, dobré lidi a zvířátka. Když se to vše skloubí dohromady, nemůže vzniknout nic jiného než tento příběh. Skutečně pohádkový a pohádkově skutečný. Prostě takový, který potěší úplně všechny, kterým nejsou lhostejná slova RODINA, SOULAD, LÁSKA a POROZUMĚNÍ. S naší Dvounožkou jsme pro vás naškrábali tuto knížku. Je kouzelná. Kdo si ji přečte, už nikdy nedá na zvířátka dopustit.  Vaši kocouři MIKY & ČIKY

369,00 Kč

E-book o knize s bonusy ZDARMA

Hlavní postava knížky - heboučký kocourek Miky vás spolu s autorkou, která vám odkryje některá svá osobní tajemství z rodinného života, provedou knihou. Uvidíte obrázky, které se do knížky už nevešly a také obrazovou sérii, jak vznikal přebal knihy. Autorka vám přiblíží ty, kteří se na vzniku knihy podíleli. Zakoupením této E-knihy, kterou si pohodlně přečtete v počítači, podpoříte autorčinu tvorbu a pomůžete k dalšímu dotisku knížky, aby se dostala k co největšímu počtu dětí.

289,00 Kč

Moje dětství na draka [tištěná]

Vitacit , Pedro , hlasatelky v televizi, tranďáky i úžeh kvůli mrkváčům ! Jestlipak si ještě pamatujte na tu počeštěnou zkratku CCCP , ve které figuroval car a carevna? A jak si s takovou delikátností poradil Šárčin tatínek - kutil, umělec, sem tam nervák a topič myší? Pobavte se nad příběhy netradiční rodiny pohledem rostoucího dítěte.

299,00 Kč

Moje dětství na draka [Ebook]

Vitacit , Pedro , hlasatelky v televizi, tranďáky i úžeh kvůli mrkváčům ! Jestlipak si ještě pamatujte na tu počeštěnou zkratku CCCP , ve které figuroval car a carevna? A jak si s takovou delikátností poradil Šárčin tatínek - kutil, umělec, sem tam nervák a topič myší? Pobavte se nad příběhy netradiční rodiny pohledem rostoucího dítěte.

249,00 Kč

Moje puberta na draka [tištěná]

Knížka Moje puberta na draka je vtipným a autentickým vyprávěním příběhu jedné mladé dívky v období budování socialismu. Těm, kteří tu dobu zažili, se vybaví ve vzpomínkách stejné nebo velmi podobné útržky. Těm mladším pomůže odpovědět na otázku, jaký byl každodenní život běžného mladého člověka - jak to vypadalo u nich doma, ve škole, o čem si povídali, jak se bavili ve volném čase, o čem snili...

339,00 Kč

Moje puberta na draka [Ebook]

Knížka Moje puberta na draka je vtipným a autentickým vyprávěním příběhu jedné mladé dívky v období budování socialismu. Těm, kteří tu dobu zažili, se vybaví ve vzpomínkách stejné nebo velmi podobné útržky. Těm mladším pomůže odpovědět na otázku, jaký byl každodenní život běžného mladého člověka - jak to vypadalo u nich doma, ve škole, o čem si povídali, jak se bavili ve volném čase, o čem snili.

249,00 Kč

Přiměřeně laskavé příběhy [tištěná]

V médiích jsem už toho od roku 1996 namluvila, myslím, dost. Teď nastal čas taky něco napsat. Nabízím vám třicet nejúspěšnějších příspěvků mého blogu na zpravodajském portálu www.idnes.cz. Všechny jsem je okomentovala a opatřila barevnými fotografiemi. Pokud se při jejich čtení alespoň trochu pousmějete, pak kniha splnila svůj účel. 

220,00 Kč

Přiměřeně laskavé příběhy [Ebook]

V médiích jsem už toho od roku 1996 namluvila, myslím, dost. Teď nastal čas taky něco napsat. Nabízím vám třicet nejúspěšnějších příspěvků mého blogu na zpravodajském portálu. Všechny jsem je okomentovala a opatřila barevnými fotografiemi. Pokud se při jejich čtení alespoň trochu pousmějete, pak kniha splnila svůj účel.

169,00 Kč

Deset tváří ženy [tištěná]

Deset příběhů a tváří jedné ženy, která miluje svého muže. Kolik dalších tváří vlastně může mít? To je věcí její fantazie a umění taktiky nechat se podmanit milujícím mužem, ale přesto mu vládnout. A on jí vždy s láskou a rád kvůli svému chtíči podlehne a jejich život tak nachází tělesné a pevné duševní pouto a naplnění svazku. Bez ohledu na věk a časoprostor. To je krásné a věčné pouto mezi mužem a ženou. A to je božské. 

349,00 Kč

Deset tváří ženy [Ebook]

Deset příběhů a tváří jedné ženy, která miluje svého muže. Kolik dalších tváří vlastně může mít? To je věcí její fantazie a umění taktiky nechat se podmanit milujícím mužem, ale přesto mu vládnout. A on jí vždy s láskou a rád kvůli svému chtíči podlehne a jejich život tak nachází tělesné a pevné duševní pouto a naplnění svazku. Bez ohledu na věk a časoprostor. To je krásné a věčné pouto mezi mužem a ženou. A to je božské. 

289,00 Kč

Deset tváří ženy 2 REZERVOVAT

V životě vše vypadá často ideálně a najednou přijde zvrat, který vše obrátí naruby. Pokračování příběhu Alana a Ziny čtenářů v mnohém překvapí. Je vůbec možné, aby se absolutní vášeň a vzájemná sounáležitost proměnila v něco úplně jiného? Kolik dalších svých tváří nám je žena, která miluje chlapskou náruč, ještě schopna odhalit? Čeho všeho je schopna, aby získala lásku muže? Uspokojí se se skvělým sexem bez lásky? Nebo s láskou bez skvělého sexu? Mezi těmito protipóly je cesta trnitá a zrádná. Pojďme společně sledovat její další kroky, kudy se vydá. Čekají nás neuvěřitelné zvraty v ději knihy Deset tváří ženy 2.

349,00 Kč

  „Rád bych se také vyjádřil ke knize Šárky Rosové-Váňové: Mé dětství na draka. Během čtení jsem se vracel, ač jsem o deset let starší, do svého dětství a mládí a znovu si uvědomil ty nesmyslnosti a absurdity tehdejšího "reálného socialismu". V knize je tato doba popisována očima malého děvčátka, které ještě nemůže chápat všechny souvislosti, ale čtenář, který příslušnou dobu musel též prožít, si je uvědomuje velmi dobře. Proto se domnívám, že tato kniha by měla být velmi dobrým pomocníkem rodičů a učitelů při výchově dětí a varováním, v co se promění učení o spravedlivé a rovnoprávné společnosti postavené na učení Marxismu-Leninismu. Pokud by se toto dostalo do podvědomí mladé generace, nemuseli bychom se již obávat návratu tohoto zrůdného systému. Nebylo by asi špatné, kdyby se stala povinnou školní četbou.
  Jak jsem se dověděl, autorka již pracuje na pokračování této knihy. Moc se na ni těším.“

  Jirka z Libuše

  lékař

  „Velmi dekuji za tak uzasnou knihu. Cetli jsme ji cela rodina i dcerka ze 7.tridy. Doporucili jsme ji pratelum a ti ji objednali. Kniha a pribeh je uzasny, p.spisovatelka ma nadherny az svetovy talent. Tato kniha by mela byt zfilmovana. Je plna emoci, vse se cte jednim dechem a pohladi po dusi i po srdci. Moc prosime o druhy dil ci cokoliv od pani autorky. Umi nadherne a procitene psat. O tuto knihu je i zajem v zahranici. Bylo by moc dobre, kdyby sla prelozit do cizich jazyku. Pratele z ciziny maji mensi deti a ti neumi cesky. Tak nadherna kniha si zaslouzi byt vsude, toto tvrdi i pratele. Vratila nas zpet, zastavil se cas a zaroven nas moc obohatila. Je to nase TOP kniha, zvlaste v teto dobe. Ruzne sekce, myslenky i uryvky v nas zustanou navzdy. Pritom chceme at je kniha vsude i ve skolach i kde se da. Velmi psychicky pomaha a ,,otevira oci,,. Prosime, at pani spisovatelka pise dal a vic a vic, ma i na svetovou uroven. Tesime se a cekame, milujici ctenarka a spol.“

  ivka510


  „Tato kniha od sympatické a velmi akční spisovatelky (ale také známé moderátorky) Šárky je konečně po letech něčím, co si čtenář vyznávající dobrou literaturu podnětných témat velmi rychle zamiluje.
  Autorka laskavým a téměř holčičím stylem umí zaujmout a udělat z nesnadné doby sedmdesátých let století dvacátého čas zábavný, lákavý a povětšinou příjemně hravý.
  Neopomenutelným faktem jest mi skutečnost, že teenageři, kteří se do zmíněného díla začetli, uměli pojmenovat pocity z knihy dosti podobným způsobem - jako čtenáři knihy zrození před několika desetiletími. Tedy ti, co byly ve spisovatelkou popisované próze dětmi.
  Kniha má svěží a splavný průběh. Autorka děj líčí v těch nejsrozumitelnějších barvách. Laskavý čtenář se ponoří do poklidných myšlenek, příjemna a i dramatičtější okamžiky té doby umí přijmout s menší osudovostí a úlekem.
  Opravdu si vážím autorčina nápadu a s logikou zde v řádcích očekávám úspěch, ocenění a budoucnost tématu zde literárně ztvárněného.
  Jen tak zachováme dobrou českou literaturu.
  Můj velký dík paní spisovatelce ...“

  Martin Melichna

  středoškolský učitel

  „Knihu jsem dostal jako dárek. Co jsem ocenil, bylo velké písmo, kterým je vytištěná :-) A dále pak obsah. Opravdu příjemně a lidsky napsáno. Autorka má rozhodně obdiv za svůj styl a krásnou češtinu. Místy jsem se přistihl, že se nejen usmívám, ale taky směju a to nahlas. Vzpomínku na ta léta ocení určitě nejen "Husákovy děti". Co je příjemné jsou i kresby a rodinné fotografie, které tomu všemu dodávají tu správnou atmosféru. Proto jsem rád přispěl i na novou knížku, kterou autorka Šárka chystá. Moc díky za příjemný čas při četbě :-) “


  Standa Soukup

  „Kdybych mel knizku ohodnotit beru ji jako volnejsi autobiografii detskych let normalni holky kterou jsem znal chodil s ni do skoly a holky ktera to v detstvi nemela zrovna lehke. Knizka je psana svezim stylem s prvky humoru i sarkazmu precetl jsem za 2 hodiny takze je jasne, ze se krasne cte me se libila.“

  gabriela6174

  „Co ke knížce dodat? Vrátila jsem se mého dětství a Šárko, všechno jsem to s tebou prožívala znovu, až na to, že moji rodiče se nerozvedli, ale jinak jako přes kopírák. Už jsem ti psala, že jsem knížku přečetla jedním zátahem, za jeden den. Knížka koluje po mých kamarádkách a sklízí velký úspěch, hodně v ní vidí sebe za mlada. Díky za jeden den krásného čtení a "hoď zase něco do placu". Už se těším. Přeji lehkou ruku připsaní.“

  Ludmila

  „Veliká poklona autorce! Dětství v těžké době, zpracované s takovým nadhledem a hlavně bez nenávisti je radost číst ! Nejen na dovolenou dokonalé čtení ( navíc vytištěné velkými písmeny :-) , takže možné číst bez brýlí ) Všem doporučuji ! Už se těším na autorčinu "pubertu".“

  ruda012

  „Milá vzpomínka na časy minulé. Místy trochu smutné, nostalgické a jinde zase veselé a plně optimismu. Dětství z pohledu malé Šárky je příjemná jednohubka, od které se jen těžko odchází a na konci jsem byl nejvíc zklamán z toho, že se nedozvím, co se dělo dál. “

  Diddy

  „Ano moc krasná kniha a tak začnu od konce. Předposlední věta knihy:
  "Na každém konci je krásné to, že něco nového muže začít. "
  Takže asi tak Šarko, chtělo by to pokračovaní druhé knihy. Kniha je úžasně napsána a je to nenáročné a humorné čtení...
  Všem Doporučuji...“

  spider.rio

  „S lehce chápajícím pocitem jsem se začetla do knížky,která má kořeny v Mostě,kde jsem vyrůstala.Vše mi bylo jakoby blízké,v lečems jsem viděla sebe jako kdybych šla...Knížka je psaná duší dítěte a tomu se dá dobře rozumět. Ano,tak a tak to tehdy bývalo - i ve výchově,každá doba nese své. Šárko,děkuji Ti za tu knížku,budu se k ní vracet a nořit se do těch míst,časů a patálií...Stala se totiž kouskem mě samotné.A zároven Ti děkuji,že i přes ne příliš radostné a pozitivní dětství jsi nezahořkla,ba naopak se umíš se vším dobře poprat,být štastná a nadšená, nemáš problém rozdávat smích a dobrou náladu.Závěrem - knížka je osobitá i formátem a písmem a tím unikátní.“

  lokomotiva885


  „Skvělá knížka! Přečetla jsem jí jedním dechem, práce nepráce, četla jsem asi do 3 do rána :-D .Kniha je psaná dětskýma očima malé Šárky a proto se dobře čte i dětem.
  Už dlouho mě žádná kniha nechytla jako tato, je v ní skvěle a vtipně popsaná doba minulého režimu a člověk si tak zavzpomíná na své dětství :-) .
  Všem na potkání vřele doporučuji a bylo by super, kdyby byla dostupná k každém knihkupectví :-). Všude je plno knih různých zahraničních autorů a dobré české autory člověk skoro nenajde.
  Doufám, že Šárka Rosová Váňová bude i nadále psát knihy v této vtipné formě a my jako čtenáři docílíme, že její knihy budou k sehnání na všech pultech knihkupectví.
  Děkuji Šárko za krásný čas u Tvé knížky a přeji Ti hodně úspěchů ve všem, do čeho se pustíš,hodně dalších spokojených čtenářů a těším se na další knihy :-) “

  jitka025


  „Právě čtu Moje dětství na draka a skvěle se bavím. Jistě znáte od Poláčka "Bylo nás pět" nebo od Ireny Douskové Hrdý Budžes. "Moje dětství na draka" je psáno v podobném duchu, je to vtipné vzpomínání na dobu "Husákových dětí", na dětství a dospívání Šárky se všemi radostmi, "strastmi" i lumpárničkami jedné príma holky. Nebudu nic prozrazovat. Škoda, že knihu má málo knihoven a dá se koupit jen v nakladatelství nebo přímo u autorky.“

  knihovniceS

  „Přečteno tzv. na jeden zátah :-) Je to kouzelné čtení, u kterého jsem se mnohokrát smála a culila - o to více, že pocházím také z okolí Litvínova a tak tedy i mě autorky tatínek fotil u umělého dortu :-D “

  Pdede

  „S autorkou nás spojuje věk a tak vím, o čem píše - něco jsem prožívala stejně něco trochu jinak v jiné části republiky, ale díky této knížce bylo fajn se alespoň na chvíli vrátit do časů dětství a dospívání. A díky za připomenutí voňavé gumy...“

  hapac

  „No super.... Přečetl jsem ji na jeden - no, na dva zátahy a tak z cca 2/3 je to jako o mém mládí. Asi se pokusím napsat něco podobného. Knížka Šárky má tu vlastnost, že :
  1) poskytuje čtenáři dobrou náladu a 2) a je velmi pravdivá.
  Těším se na druhou její "soudružku".“

  Karel

  „Jsem dítě 20.století, a proto ráda čtu knihy, které se v tomto století odehrávají. Moje dětství na draka se sice odehrává v 70.-80.letech a ne v mých dětských devadesátkách, přesto jsem si čtení užila a při některých momentech na své dětství díky knize zavzpomínala.Autorka tu vypráví o svém dětství, trablech s rodiči i ve škole. O návštěvách prarodičů a svých zážitcích. Moje dětství na draka je oddechová kniha, při které nemusíte přemýšlet. Díky vyprávění očima dítěte se vrátíte i do vašeho dětství, popřípadě se můžete vžít do dětských let vašich rodičů. Poznáte nebo si připomenete, jaké to kdysi bývalo, jak se žilo, a jak to vše autorka prožívala jako dítě.“

  Sali88

  Moje dětství na draka ...
  „Překvapilo vás to, proč jsem to zas napsal, když je to komentář u této knížky? To nemluvím o sobě, ale o knížce, kterou napsala Šárka Rosová Váňová. Ale i tak to všichni víme, když jsme již již přečetli. :) Šárka je blogerkou, moderátorkou a podle knížky i spisovatelkou. Lze ji slyšet každé ráno na Country radiu. Tedy pokud nemá zrovna dovolenou. :) :) :) Knížka se dá přečíst na jeden zátah, i když to nebyl zrovna můj případ. To ale proto, že jsem si ji dával večer před spaním. Šárka v ní popisuje svoje pocity, nálady i starosti malého děvčete až po dospívající slečnu. Zaujal mne popis její nucené pomoci otci v ateliéru, kdy musela pracovat na fotkách. To jsem nemusel ani já, když jsme ještě byli v době klasického filmu. Ale mne to tehdy neživilo jako jejího otce. U mne stačilo jen jednou či dvakrát za rok se zavřít ve fotokomoře. :) Ale abych se vrátil ke knížce. :) Jsou to krátké povídky z jejího deníčku a vzpomínek. Šárka vyjádřila velmi hezky, jak si našla vztah k dědovi a babičce a jak to nakonec pomohlo i jejím rodičům. A jak to vyplývá z knížky, ne vždy se cítila šťastně, ale nic nevyčítá a popisuje to s nahledem dospělé ženy. Je pravda, že jsem si vzpomněl i na své dětství, mnohé pocity jsem samozřejmě nemohl pochopit, protože kluci některé věci prožívají jinak než děvčata. V době, kdy Šárka začala chodit do školy, já už byl dospělý a vlastní dítko na cestě. :) :) Ale i tak to bylo připomenutí té doby. To jsme o trochu později prožívali s vlastními dětmi. A tak, Šárko, díky.“

  Jardakl

  „Mé dětství bylo nádherné. Někdy paradoxně paradoxní, jež přinášely výhradně paradoxní situace, o kterých jsme však v té době vůbec netušili, že jsou tak paradoxní. Díky knize Moje dětství na draka, jsem si uvědomil paradoxy tehdejší paradoxní doby. Za což paradoxně děkuji.
  Doporučuji opravdu všem. A to není v žádném případě paradoxní paradox.“

  Bert2626


  „Šárčino dětství bylo skutečně místy na draka, ale když se na ně čtenář dívá s odstupem jejíma dětskýma očima, vidí v něm hlavně to pozitivní, úsměvné i dojemné.
  Lidi, mezi kterými Šárka za totality vyrůstala, nebyli zrovna ztělesněním dušínovského dobra, přesto si s nimi autorka nevyřizuje účty, ale píše o nich věcně, s pokorou a úctou. Na druhou stranu si je ani neidealizuje, takže z jejích vzpomínek nekape přeslazená melancholie. V knížce prostě žádnou Babičku Boženy Němcové nenajdete. A je to dobře. Vždyť už tatínek Oty Pavla říkal: "Fajnový lidi stojí za hovno." :-)
  Knížku tvoří krátké, takřka uzavřené kapitoly, které spojuje bolavé hledání spřízněné duše a lásky. Svůj ostrov jistoty nachází malá Šárka v hudbě. Stejně jako kdysi já se i ona tetelí například nad elpíčkem Time od ELO. (Jo, to se to tenkrát snilo a utíkalo z nevlídné reality. A funguje to trochu i dneska.)
  Šárčiny zápisky o jejím poněkud drsnějším dětství podané se srdcem na dlani a hlavně s humorem rozhodně stojí za přečtení. Je to velmi povedená exkurze do života i myšlenek dospívající dívky, ale i do časů totality.

  Jiří Růžička


  „Tím, že poslouchám Country rádio, jsem se dozvěděl, že žije paní Šárka, moderátorka tohoto rádia. No, a na doporučení jsem si objednal její knížku. Bude to dárek pro moji dceru, která vyrůstala ve stejné době jako autorka a také pro vnučku, aby poznala, jak se dříve žilo. Původně jsem nepočítal, že knihu budu číst, ale zvědavost mi nedala a během krátké doby jsem knihu přečetl.
  Kupodivu, jako starší pán, *1946, jsem se do vzpomínek Šárinky vcítil a rozhodně to pro mne nebyl ztracený čas. Mnohé, jí zaznamenané vzpomínky mi připomněly moje mládí. Asi to měla těžší než já.
  Byl bych velice rád, kdyby si i dcera v klidu našla čas na četbu této knihy a konfrontovala dětství Šárky s dětstvím svým. No, a pokud by četly spolu s vnučkou, její 12 letou dcerkou, tak by to nemělo chybu.“

  Emanuel Nožička, Třebíč

  „Dostala se mi do rukou kniha od skvělé spisovatelky a blogerky Šárky Rosové Váňové, která byla věnována celé naší rodině samotnou autorkou. Při čtení knihy jsem se velmi nasmála, jelikož její otec kamarádil s otcem mým, takže jsem si všechny příběhy ztělesnila do reality. Musím říct, že knížka je skvěle napsaná, čtivá a velmi realisticky popisuje tehdejší dobu krutého chemického a hornického severu. Směle doporučuji a přeji autorce mnoho štěstí při psaní dalších řádků některé z jejích dalších knih.“

  Irena Monhartová


  „Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji, vrátila mě do dětství. Velice mě ale mrzí, že není k dostání na pultech knihkupectví. Doporučila jsem ji známým a oni, na moji radu, si ji šli koupit. A bohužel, nikde. Jsou to lidé starší generace, tak se s internetem nekamarádí a nemají ji prý ani v půjčovnách knih. Tak nevím. Takových kvalitních českých knih vychází ale nedostupné jsou jako banány za socialismu.“

  Valérie928


  „Po dlouhé době sem musím i já přidat co si o této knize myslím ;-) Moc mě pobavila, přiblížila k dětství autorky, kterou znám ne sice moc dobře, ale působí na mě velice mile, lidsky a tak na mě vlastně zapůsobila i její kniha, prostě lidsky. Je to nenáročná kniha, kterou jsem po letech přelouskala za víkend a určitě si přečtu strašně ráda její pokračování.“

  Týňák388

  „Šárko, kniha je moc hezky napsaná, ale mě zas až tak radostná nepřijde , hlavně to, že jsi neměla žádné kamarády, no a je tam toho více , ale každý máme nějaké smutné vzpomínky :-( je vidět, že jsi velmi pozitivní člověk, protože ani takové dětství na draka, tě nijak nepoložilo a neubralo ti na kladném přístupu k životu :-) přeji ti vše jen a jen dobré a radost ze života, mám tě ráda :-)“

  indian123

  „Právě jsem dočetla knihu od Šárky Rosové Váňové "Moje dětství na draka" a musím ji pochválit. (Šárku i knihu). Konečně příjemné čtení od české autorky, kde se nevraždí, nekrade, nepodvádí a člověk si u čtení odpočine a zvedne si náladu. Myslela jsem, že knihu daruji dál, ale ne. Nechám si jí, ale jako dárek objednám aspoň dva kousky. Doufám, že autorka už pracuje na dalším díle o osudech dospívající Šárky. Knihkupectví jsou plná zahraničních autorů a to mě neláká. Velice ráda čtu české autory a ještě když je to pravdivý příběh, tak t je pro mne to pravé ořechové.“

  Fišmi

  „Ve mně vyvolala kniha krásný pocit z dětství, protože jsem měl trochu podobný život, ale musím říct, že moje "dětství bylo na draka šťastné"... přemýšlel jsem, jaké by to bylo, kdybych tehdy měl všechno a nic nemusel a celé prázdniny se válel někde doma u bazénu........to bych asi fakt neměl na co vzpomínat s láskou a žádné zkušenosti a v tom je ta knížka velmi cenná... velmi krásná knížka, moc děkuji za ni... fakt dobrá i pro školáky.“

  libor107

  „Kniha se mi moc líbila, protože jsem zjistil jak se žilo a zaujalo mě, že ani v jedné části se nepsalo "celý den jsme proseděli u mobilu ". Každou chvíli se něco dělo a proto to bylo jiné než teď v této době. Teď už skoro nikdo nechodí ven... Lidé chodí ven jen proto, aby vyvenčili psa nebo šli do školy nebo do práce. Děti hrály na schovávanou, teď by celý den hrály hry na mobilu. A tak mě kniha inspirovala k tomu, abych chodil více ven na procházky.
  Kniha byla velice vtipně napsaná, takže jsem se i dost nasmál.... “

  PrincAli


  „Tím, že poslouchám Country rádio, jsem se dozvěděl, že žije paní Šárka, moderátorka tohoto rádia. No, a na doporučení jsem si objednal její knížku. Bude to dárek pro moji dceru, která vyrůstala ve stejné době jako autorka a také pro vnučku, aby poznala, jak se dříve žilo. Původně jsem nepočítal, že knihu budu číst, ale zvědavost mi nedala a během krátké doby jsem knihu přečetl.
  Kupodivu, jako starší pán, *1946, jsem se do vzpomínek Šárinky vcítil a rozhodně to pro mne nebyl ztracený čas. Mnohé, jí zaznamenané vzpomínky mi připomněly moje mládí. Asi to měla těžší než já.
  Byl bych velice rád, kdyby si i dcera v klidu našla čas na četbu této knihy a konfrontovala dětství Šárky s dětstvím svým. No, a pokud by četly spolu s vnučkou, její 12 letou dcerkou, tak by to nemělo chybu.“

  Emanuel Nožička, Třebíč


  „Báječně jsem se pobavila a zavzpomínala na svoje dětství za soudruhů... Jako děti jsme neřešili politiku, užívali jsme si dětství se vším všudy... lítali jsme po venku, chodili do pionýra, jezdili na tábor, měli jsme živé kamarády i různé "nepřátele", spřízněné duše. Žili jsme svoje dětství doopravdy, ne jen virtuálně. Dnešní děti žijí v bublině vytvořené rodiči pro jejich "bezpečí", bez mobilu ani na krok, kde není wifina tam je nedostanete ani omylem.... Kniha je báječná, vřele doporučuji pamětníkům i těm, co tu dobu znají jen z dějepisu nebo vyprávění prarodičů.“

  musketyrka7370


  „Celkem příjemná oddychovka. Knížka je vcelku vtipná a připomene předrevoluční dobu. Kniha je psaná z pohledu dospívající dívky a tak myslím, že více osloví právě dívky a ženy. Ale určitě ji mohu pro odlehčení doporučit všem.“

  DericCaster


  „Malá Šárka se s námi dělí o svoje dětství, první krůčky ve školce až po ty velké kroky na internát. Příběh je situován do 70. let minulého století, kdy malá slečna prožívala krásné příběhy se svými vrstevníky, s babi a dědou, které bezmezně milovala. Samozřejmě je tu plno příběhů, které prožila se svými rodiči. Jsou to chvilky štěstí a radosti, ale i chvilky smutku. Nicméně všechno tohle patří k životu.Autorka knihy, Šárka Rosová Váňová, je moderátorka a bloggerka. Má na svém kontě spoustu blogů a tohle je její knižní prvotina v tištěné verzi.Byla jsem u zrodu knihy a mohu ji jen doporučit. Je psaná velmi čtivou formou a celý příběh svou laskavostí a humorem pohladí po duši každého, bez rozdílu věku. Klikněte a můžete začít psát. Labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum.“

  jesterka62


  „Koupila jsem knihu synovi a neteři a než jí dostanou, tak jsem si ji za dva večery sama přečetla. Opravu chválím a doporučuji přečíst celé rodině. Jsem mamka čtyř dětí a věřím, že si ji přečtou andílci mojí a budou mít na rtech úsměv jako já. Za mě knížka se moc povedla, je krásně napsaná a obrázky, fotografie jsou úžasné. Osud mě seznámil s autorkou je to skvělá ženská ve všech směrech. Šárko, těším se na další knížku od tebe.“

  aja-alik3282


  „Tak jsem si nostalgicky zavzpomínala na doby dávno minulé. Takové milé počteníčko.“

  ivulka15

  „Krásná knížka, kterou jsem přečetl za jednu noc, protože se jinak prostě nedalo???? “

  Radek55


  „Knihu jsem přečetla jedním dechem. Když přišel epilog, bylo mi moc líto, že nemá dalších dvě stě stran.“

  gea3304


  Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti